Aktualności

Z myślą o Paniach

Z okazji obchodzonego 8 marca Dnia Kobiet w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie odbyło się spotkanie dla pań z dietetykiem i doradcą pielęgnacyjnym. Jego tematyka osnuta była wokół zdrowia, urody i codziennej pielęgnacji.

O tym, że moda na zdrowie nie przemija, przekonywała uczestniczki dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse z Przeworska Elżbieta Żelazko. Jej wykład skupił się na zdrowym odżywianiu i jego wpływie na funkcjonowanie organizmu. Dietetyk mówiła m.in. o błędach żywieniowych, o produktach light, które tylko z nazwy są light i zwróciła uwagę na czytanie etykiet na produktach. Podkreśliła też, że najlepszym eliksirem młodości i urody jest woda. W tym dniu, panie miały możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji i analizy masy ciała. Nie tylko zważyły się, ale poznały swój wiek metaboliczny, masę tkanki tłuszczowej, dowiedziały się o ilości wody w organizmie oraz poznały wartość „zdrowej” wagi dla siebie.

   W drugiej części spotkania panie pod swoje skrzydła wziął doradca pielęgnacyjny Mary Kay – Wanda Pawełek. Na początek zaproponowała paniom zabieg o nazwie „satynowe dłonie”, a zaraz potem zaprosiła na warsztaty z pielęgnacji skóry twarzy. Krok po kroku pod czujnym okiem specjalisty i według jego wskazówek panie przygotowały się do wykonania makijażu dziennego – oczyściły twarz, nawilżyły skórę, potem nałożyły podkład starannie dobrany każdej pani przez konsultantkę, która zadbała też o wykończenie makijażu każdej pani. Efekt – delikatny i naturalny makijaż dzienny.

   Mamy nadzieję, że każda z pań poczuła się pięknie i młodo, a spotkanie stało się motywacją do jeszcze większej troski o własne zdrowie i urodę. Wszak pamiętajmy, 8 marca jest raz w roku, ale każdy dzień jest idealną okazją, by zrobić coś dla siebie, zadbać  o swoją duszę i ciało.

   Czas upłynął w bardzo miłej atmosferze, na rozmowie przy kawie i ciasteczku, upieczonym na tę okazję przez KGW z Dobrej. Szkoda tylko, że było nas tak mało.

Skip to content