Aktualności

XIII Przegląd Grup Kolędniczych

W niedzielę, 22 stycznia, w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie  odbył się XIII Przegląd Grup Kolędniczych z udziałem Kół gospodyń wiejskich.

Po trzyletniej w sieniawskim „Sokole” ponownie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w tradycyjnych i zupełnie nowych aranżacjach oraz mało znane piosenki bożonarodzeniowe. Na scenie zaprezentowało się dziewięć grup kolędniczych. Z repertuarem kolędowym wystąpili kolędnicy z: Czerwonej Woli, Dobrej, Dybkowa, Leżachowa, Pigan, Paluch i Rudki. Grupom towarzyszyli lokalni artyści-muzycy. Z programem słowno-muzycznym wystąpiło Stowarzyszenie „Aktywni w Sieniawie”, a panie z KGW w Wylewie po raz kolejny wykazały się pomysłowością i poczuciem humoru w przygotowanym przez siebie przedstawieniu jasełkowym. Na zakończenie przeglądu burmistrz Adam Woś podziękował wszystkim wykonawcom i uczestnikom za wspólne kolędowanie.

To już trzynasta edycja przeglądu. Cieszy nas fakt, że działające na terenie gminy koła i stowarzyszenia pielęgnują  i propagują tę piękną tradycję, jaką jest kolędowanie. Cieszy również to, że wspólne kolędowanie łączy pokolenia, bo na scenie pojawiają się coraz częściej młodzi uczestnicy.

                                            

Skip to content