Aktualności

Pączek dla Afryki

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie w Tłusty Czwartek zorganizowana została akcja „Wyślij pączka do Afryki” koordynowana przez szkolnych pedagogów.

Do akcji włączyła się społeczność szkolna – nauczyciele, uczniowie, rodzice – koło gospodyń wiejskich z Dybkowa i oraz CKSiR „Sokół” w Sieniawie, przekazując na kiermasz w większości samodzielnie wykonane słodkości. Podczas akcji można było kupić m.in. pyszne domowe pączki, chrupiący chrust, oponki, ciasta czy muffinki. Akcja połączyła przyjemne z pożytecznym: kupując zyskało się słodką przekąskę, ale przede wszystkim okazało pomoc potrzebującym. W tym roku organizatorom szkolnego kiermaszu udało się zebrać ponad 2000 zł. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży smakołyków trafią na konto fundacji Kapucyni i misje, która jest organizatorem akcji. Środki zostaną przekazane misjonarzom na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Każdy kto chciałby wspomóc cele fundacji Kapucyni i misje może dołączyć do zbiórki w każdej chwili i wysłać e-pączka – wystarczy wejść na stronę paczek.kapucyni.pl

 

 

Skip to content