Aktualności

Wakacyjne czwartki

Wakacje to wspaniały czas, zwłaszcza dla dzieci. To czas odpoczynki, beztroskiej zabawy, zawierania nowych znajomości, ale tez czas poznawania nowego i rozwijania swoich zainteresowań. Dlatego po raz kolejny zaprosiliśmy najmłodszych do udziału w wakacyjnych czwartkach.

Nasze czwartkowe spotkania rozpoczęliśmy od malowania kamyczków. Dzieci malowały wymyślone przez siebie wzory, następnie wybrane kamyczki opatrzyliśmy kodem pocztowym Sieniawy i  #kamyczki, tym samym dołączając do popularnej na FB zabawy. Część z tych kamyczków została rozniesiona po naszym miasteczku, a część dzieci zabrały ze sobą i zostawiły w miejscowościach, w których spędzały wakacje. Tym samym kamyczki  z Sieniawy powędrowały w Polskę.

Kim jest dietetyk? Ile łyżeczek cukru mieści się w kubeczku popularnego deseru? Czy z warzyw można zdobić deser? Na te  i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedź podczas kolejnego spotkania, które poprowadziła dietetyk Wioletta Cwynar. Pani dietetyk przybliżyła dzieciom zasady zdrowego żywienia i zrównoważonej diety.

Podczas wakacyjnych czwartków nie mogło zabraknąć tak lubianych przez najmłodszych zajęć kulinarnych. Tym razem pracownicy stołówki zaproponowali dzieciom przygotowanie sałatek. Dzieci z chęcią przystąpiły do wykonania zadania i zrobiły cztery smaczne sałatki: grecką, jarzynową, z kurczakiem i owocową. Oczywiście sałatki zostały zjedzone. Było smacznie, zdrowo, kolorowo.

Ostatnim punktem naszych spotkań były zajęcia artystyczne. Tym razem do pracy wykorzystaliśmy farby witrażowe. Po odrysowaniu na folii wybranego wzoru, dzieci uzupełniły obrazek specjalnymi farbami. Powstałe w ten sposób obrazki można oderwać od folii i przykleić np. na słoiku, szybie czy lusterku.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w zajęciach. Niezmiernie miło było się z Wami spotkać. Mamy nadzieję, ze spotkamy się na kolejnych zajęciach w centrum kultury.

 

                    

Skip to content