W ostatnich miesiącach sporo się nauczyliśmy. W ramach realizowanego przez nas projektu „Bądź z nami online” bierzemy udział w bardzo ciekawych szkoleniach, webinariach i konsultacjach organizowanych przez operatora programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Szkolimy się dla Was!
W styczniu odbyliśmy dwudniowe szkolenie stacjonarne poświęcone projektowaniu oferty kulturalnej, które prowadziła Pani Anna Małczuk-Wakulińska, pracownik Instytutu Postaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Podczas tego szkolenia poznaliśmy wiele ciekawych narzędzi i aplikacji, które wykorzystujemy w naszej pracy. Druga część szkoleń z panią Anną, a było tych spotkań pięć, odbyła się online. Podczas konsultacji poruszaliśmy temat „Facebook jako medium dla instytucji kultury” i opracowaliśmy „Strategię cyfrową Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie”.
W ramach projektu wzięliśmy udział w szkoleniach online zorganizowanych przez operatora projektu Narodowe Centrum Kultury:
– „Preprodukcja i postrodukcja materiałów audiovideo” (7-8.03.2022 r.)
– „Formy komunikacji i publikacji internetowych” (11.03.2022 r.)
Ponadto na bieżąco uczestniczymy w webinariach organizowanych przez NCK, podczas których zdobywamy wiedzę m.in. na temat sztucznej rzeczywistości i sztucznej inteligencji, rozwijamy kompetencje cyfrowe oraz umiejętności projektowania oferty kulturalnej.
Do tej pory uczestniczyliśmy w webinariach:
– „Jak być częścią zespołu w okresie zmiany technologicznej”
– „Projektowanie oferty dla osób dorosłych – offline, online”
– Udzielanie zamówień publicznych w projekcie „Konwersja cyfrowa domów kultury”
– „Turboprzyspieszenie. Jak AI zmieni nasz świat”
– „Kontinuum sztucznej rzeczywistości”
Za nami również szkolenia z obsługi zakupionego sprzętu, programów z zakresu cyfrowej obróbki grafiki i transmisji online przeprowadzone przez firmę Firmę Toton Show oraz szkolenie z zakresu obsługi systemu do transmisji dźwięku, które przeprowadziła Firma ESS Audio. Przypomnijmy, że na realizację projektu „Bądź z nami online” otrzymaliśmy grant w wysokości 96 500 zł. W ramach projektu zakupiliśmy sprzęt audio-wideo, sprzęt do streamingu, akcesoria cyfrowe oraz system do transmisji danych audio przez Wi-Fi z dwiema osobistymi pętlami indukcyjnymi.
Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.