Aktualności

Śpiewamy Tobie Matko

„Śpiewamy Tobie Matko” – pod takim hasłem w niedzielę 19 maja br. odbył się Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej w Sieniawie.

W piękne, niedzielne popołudnie w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sieniawie zebrali się licznie parafianie, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście, którzy przybyli do świątyni na wyjątkowy koncert – wyjątkowy, bo poświęcony Matce Bożej. Pieśni maryjne są wspaniałym bogactwem polskiej literatury religijnej, a przegląd stał się okazją nie tylko do zaprezentowania umiejętności wokalnych, ale także do uwrażliwienia na wartości chrześcijańskie. W murach świątyni przez dwie godziny rozbrzmiewały dobrze znane wszystkim maryjne pieśni kościelne oraz mniej znane piosenki religijne. Wystąpiły koła gospodyń wiejskich z Czerc, Dobrej, Dybkowa, Pigan, Rudki, Wylewy oraz Stowarzyszenie „Aktywni w Sieniawie”. Grupom akompaniował Leonard Wermiński i debiutująca w takiej roli Martyna Nagórna. Gościnnie w przeglądzie  udział wziął Józef Hawrylak, który utwory maryjne zagrał na harmonijce ustnej. Wiele emocji przyniosły występy solistek – Katarzyny Matyi i Anny Szczęch. Część koncertową zakończył występ Anny Szczęch, która z okazji zbliżającego się Dnia Matki zaśpiewała „Do ciebie, mamo”. Pięknie wyśpiewane słowa pieśni maryjnych, dopracowane aranżacje i interpretacje tekstów oraz emocje, jakie towarzyszyły występom sprawiły, że było to naprawdę piękne wydarzenie muzyczne. Słowa podziękowania i wyrazy uznania dla artystów złożyli proboszcz ks. Jan Grzywacz i burmistrz Adam Woś. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy-podziękowania oraz drobny upominek, które wręczyli burmistrz Adam Woś i dyrektor centrum kultury Piotr Majcher.

Organizatorami Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Maryjnej byli: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sieniawie oraz Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły tygodniki „Życie Podkarpackie” i “Gazeta Jarosławska”.

Skip to content