Aktualności

Przegląd Grup Kolędniczych

Nieodzownym elementem okresu Bożego Narodzenia są jasełka i kolędowanie. Tradycja jasełek, czyli widowisk ukazujących scenę narodzin Jezusa pojawiła się już w XIII wieku. Natomiast od XV wieku na ziemiach polskich przyjęła się tradycja śpiewania kolęd i pastorałek. Pamiętając o tym pięknym zwyczaju w niedzielę 26 stycznia br. w CKSiR „Sokół”’ w Sieniawie zorganizowany został przegląd grup kolędniczych.

Spotkanie z kolędą rozpoczęła grupa „Jezusowe Skrzaty” z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP w Sieniawie przygotowana przez panią Karolinę Zych i s. Katarzynę Cesarz. Dzieci zaprezentowały jasełka, które  przygotowane zostały z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ponieważ w ubiegłym tygodniu obchodziliśmy to święto najmłodsi jeszcze raz złożyli serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy zaszczycili swoja obecnością podczas przeglądu. Jasełka dopełniły piękne stroje oraz z dziecięcym wdziękiem zaśpiewane kolędy. Następnie na scenie z radosnymi kolędami pojawiła się Grupa Maryjna prowadzona przez s. Monikę Sołowiej oraz Kasia Matyja. Z kolei dzieci ze Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce zaprezentowały barwne przedstawienie jasełkowe pt. „Szopka Krakowska”, które przygotowały pod czujnym okiem pań: Sylwii Janczalik i Ewy Michalik. Niedzielny przegląd zakończył występ Koła Gospodyń Wiejskich w Wylewie. Panie wystąpiły z jasełkami pt. „Czwarty Mędrzec Wschodu”, w których ukazywały wędrówkę Artabama – czwartego króla, do stajenki.

Na zakończenie zastępca burmistrza Janusz Świt podziękował wszystkim uczestnikom przeglądu za piękne jasełka i wspólne kolędowanie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu i dziękujemy za udział.

Skip to content