Aktualności

Niedziela z wędką

W niedzielę 5 czerwca na łowisku „Żwirownia” w Piganach odbyły zawody wędkarskie dla dzieci do lat 16, które z okazji Dnia Dziecka zorganizował Polski Związek Wędkarski Koło Sieniawa oraz Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w  Sieniawie. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa.

Od wczesnych godzin porannych 21 młodych pasjonatów wędkowania z ogromną cierpliwością oczekiwało dużej ryby, a tego dnia były one wyjątkowo oporne na przynętę. Ale się udało. Wśród zdobyczy wędkarskich znalazły się m.in. okazały karp, płotki, karasie.

Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach wiekowych.

Najlepsze wyniki w kategorii do 8 lat odnotowali: Jakub Kamionka, Antoni Szydłowski i Jonasz Szewc.

W kategorii 9-12 lat medalowe miejsca zajęli: Tomasz Kamionka, Jan Wołos, Filip Niemiec.

Natomiast wśród najstarszych wędkarzy, 13-16 lat, z najlepszym wynikiem zakończył zawody Jakub Siedlarz tuż za nim uplasowały się: Lena Dziaduch i Aleksandra Ożga.

Wędkarskie zmagania zakończył poczęstunek – kiełbaska z ogniska – po kilkugodzinnym wędkowaniu apetyty dopisywały. Na zakończenie  –  najważniejsza i z niecierpliwością oczekiwana część zawodów – rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów. Zwycięzcy otrzymali profesjonalny sprzęt wędkarski, a pozostali uczestnicy drobne upominki rzeczowe.

Zawody przygotowali i przeprowadzili: Grzegorz Suszyło, Mirosław Suszyło i Mariusz Dąbkowski.

Cieszy niezmiernie fakt, że zawody wędkarskie dla dzieci cieszą się takim zainteresowaniem. Dają one nie tylko możliwość współzawodnictwa, ale uczą też pokory i cierpliwości i są okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu z dzieckiem, bo najmłodszych wędkarzy mocno wspierali rodzice.

                    

Skip to content