Aktualności

Najpiękniejsze pisanki

Technik zdobienia pisanek jest wiele – można ją tradycyjnie zabarwić i wydrapać motyw, można pisać woskiem, jak robiły to nasze babcie, ale można też wykleić kolorowym papierem, okleić skręconą bibułą, kolorową nitką, sznurkiem lub ozdobić misternie ułożoną aksamitną tasiemką czy cekinami, można też wykleić techniką decoupage lub ozdobić gotowymi elementami. Niezależnie od techniki najważniejsze jest staranne wykonanie pisanki, wtedy efekt jest niesamowity.

Do konkursu „Pisanka wielkanocna”, zorganizowanego przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie wpłynęło blisko 70 prac. Każda piękna i niepowtarzalna. Jury w składzie: Wioletta Szewc, Monika Jurkiewicz i Elżbieta Jagusztyn, oceniając konkursowe pisanki brało pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, ale również estetykę wykonania pisanki i pomysł. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas „0”:

Laureat: Wiktoria Kowal, SP Czerwona Wola

Wyróżnienia: Melania Gronowicz, SP Sieniawa oraz Lena Szmul, SP Czerwona Wola

Kategoria klasy I-III:

Laureaci: Bianka Buniowska, SP Sieniawa oraz Emilia Frączek, SP Wylewa

Wyróżnienia: Karolina Wasiuta, SP Wylewa i Damian Socha, SP Czerwona Wola

Kategoria klas IV-VIII:

Laureat: Bartłomiej Krupa, SP Wylewa

Wyróżnienia: Weronika Fus, SP Rudka, Martyna Gronowicz, SP Sieniawa oraz Gabriel Wasiuta, SP Wylewa

Kategoria dorośli:

Laureat: Renata Gronowicz, Sieniawa

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Autorom wyróżnionych prac gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

          

Skip to content