Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych z naszej gminy aż trzy konkursy: plastyczny, polonistyczny i recytatorski, które odbyły się 6 marca.

Język polski jest trudny? Pełna wyjątków ortografia, gramatyka czy wymowa – mogą sprawiać trudności, ale nie uczestnikom naszego konkursu. Dziś w centrum kultury odbył się konkurs polonistyczny zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w którym wzięło udział cztery trzyosobowe drużyny złożone z uczniów klas VI, VII i VIII. W językowych rozgrywkach najlepsza okazała się drużyna “Helikopterków” ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie. Pozostałe drużyny “Czerwone” (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli), “Szczypiorki” (Szkoła Podstawowa im. I. Krasickiego w Rudce) i “Dziurawe dentki” (Szkoła Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie) też poradziły sobie świetnie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Po konkursie polonistycznym, nadszedł czas na konkurs recytatorski “W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie), który skierowany był do uczniów klas IV-V. Mieliśmy okazję wysłuchać wielu utalentowanych młodych recytatorów, którzy w ogromnym wdziękiem zaprezentowali nam wierszyki łamiące języki. Wybór nie był najłatwiejszy, ale ostatecznie jury przyznało I miejsce Dominice Drzewickiej (SP Czerwona Wola). II miejsce na podium zajęła Karolina Mędraś, a III – Oliwia Siry (SP Sieniawa).  Wyróżnienie przypadło Jakubowi Czyżowi (SP Wylewa). Nagrody zwycięzcom wręczył dyrektor centrum kultury Piotr Majcher. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy.

Również 6 marca nagrody odebrały osoby wyróżnione w konkursie plastycznym dla klas I-III – “Moja ulubiona postać literacka”.

Do konkursu zgłoszono 31 prac wykonanych różnymi technikami. Wyłonienie zwycięzców okazało się nie lada wyzwaniem. Po długich obradach nasze jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Milena Pieczko, kl. Ia Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Sieniawie
II miejsce – Lena Wikiera, kl. Ia, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Sieniawie
III miejsce – Klara Szczygieł, kl. II, Szkołą Podstawowa im. I. Krasickiego w Rudce
wyróżnienie – Maksymilian Szpilka, kl. II, Szkoła Podstawowa im. prof. K. Sucheckiego w Wylewie
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy pięknych prac i życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie dzieci do udziału w konkursie.
Szczególne podziękowania kierujemy na ręce naszej komisji konkursowej, paniom: Małgorzacie Leniart, Elżbiecie Jagusztyn i Wioletcie Szewc.

        

Skip to content