Aktualności

LemON i Kubańczyk – świetne koncerty podczas Dni Sieniawy

Dni Sieniawy już za nami! Moc atrakcji, świetna zabawa i wspaniałe koncerty – tak w skrócie można podsumować miniony weekend. Sieniawianie nie zawiedli i tłumnie przybyli na stadion miejski, by przez dwa dni wspólnie świętować dni miasta.

Już od popołudniowych godzin w sobotę działał park rozrywki, który przyciągnął chętnych w różnym wieku. Dzieciom świetnie organizowali czas animatorzy: było malowanie buziek, puszczanie baniek, szczudlarz, wspólne zabawy i festiwal kolorów. Duże wrażenie na uczestnikach Dni Sieniawy zrobił pokaz w wykonaniu członków Klubu Jeździeckiego Equstro. Widzowie mogli obejrzeć skoki na koniu przez przeszkody oraz pokaz ułańskich umiejętności i popis władania szablą. To było naprawdę widowiskowe.

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Kubańczyk, czyli Jakub Flas, jeden z najpopularniejszych  raperów młodego pokolenia, który złapał świetny kontakt z sieniawską publicznością, a swoim koncertem podgrzał atmosferę na stadionie. Na zakończenie wystąpił zespół Jeszcze Jeden.

W niedzielę również dużo się działo. Wiele pozytywnych wrażeń dzieciom i ich rodzicom zapewniła strefa drewnianych gier wielkoformatowych. Duże zainteresowanie wzbudziła grupa nakręconych pozytywnie pasjonatów starych i nowych motocykli Old Passion z powiatu leżajskiego, która zaprezentowała swoje jednoślady.

Część koncertową rozpoczął występ Marcela Kotuły z Leżajska – finalisty The Voice of Kids. Następnie pojawił się duet kreatywnych akordeonistów, czyli Paweł Jana i Bartosz Kołsut, którzy przełamują granice między różnymi gatunkami muzycznymi wykonując muzykę crossoverovą.

Na sieniawskiej scenie zagrała również legenda polskiej muzyki folkowej, jeden z najstarszych, najlepszych i zakopiańskich zespołów – Krywań.

Już po raz ósmy podczas Dni Sieniawy zostały wręczone „Sokoły Roku”. To nagrody uznaniowe, przyznawane przez Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa, osobom  wspierającym rozwój i kreującym pozytywny wizerunek miasta i gminy. W tym roku wyróżnieni zostali: Prezes Zarządu Texom Sp. z o.o. Krystian Woś, sołtys wsi Czerce Jezry Dziki oraz piłkarz MKS Sokół Paweł Oziębło.

Wieczorem wystąpił zespół LemON, z charyzmatycznym wokalistą Igorem Herbutem, który miał świetny kontakt z sieniawską publicznością. Rozbrzmiewały znane i lubianych utworów zespołu – „Wkręceni”, „Napraw” czy „Scarlett”. Dobra muzyka, a do tego efekty świetlne i nagłośnienie na najwyższym poziomie, sprawiły, że było to prawdziwe show.

Dzień zakończyła dyskoteka z DJ Pepo.

Podziękowania za współpracę i zapewnienie porządku i bezpieczeństwa.

          

Serdecznie dziękujemy sponsorom i darczyńcom tegorocznych Dni Sieniawy. To dzięki Waszemu wsparciu i hojności udało się zorganizować święto naszego miasta na takim poziomie.

Sponsorzy i darczyńcy Dni Sieniawy 2022

 1. Texom Sp. z o.o., prezes zarządu Krystian Woś – sponsor strategiczny
 2. Zakład Rolniczo-Przemysłowy „Farmutil HS”, Śmiłowo
 3. Gran Tech Sp. zo.o., Wylewa
 4. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalne i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Jarosławiu
 5. Nadleśnictwo Sieniawa
 6. Rukola Pizza&Coctail Bar, Sieniawa
 7. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sieniawie, Sklep Lewiatan
 8. Newkom Eco Sp. z o.o., Leżachów
 9. Bank Spółdzielczy w Rzeszowie/ Oddział w Sieniawie
 10. Zytex, Janusz Zytek, Sieniawa
 11. Zakład Usług Remontowo Budowlanych, Józef Kurko,
 12. Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna SOCHA, Dariusz Socha
 13. Firma Handlowo Usługowa, Sklep MEGA FASON, Kazimierz Żorniak, Wylewa
 14. Ubezpieczenia, Diana i Krzysztof Świt, Sieniawa
 15. Firma EWMAR, Ewa i Mariusz Świąder, Sieniawa
 16. Stacja Kontroli i Obsługi Pojazdów CAR TEST SKP, Paweł Chmura, Wylewa
 17. Bar Pod Kasztanem, Mariusz Gładysz, Sieniawa
 18. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Master, Marek Porczak, Jarosław
 19. Przedsiębiorstwo Projektowo Budowlane Budamex, Damian Sereda, Przeworsk
 20. Hydrotech, Piotr Sereda, Przeworsk
 21. RTVAGD WESS, Wiesław Kubrak, Sieniawa
 22. DK Inwest, Dariusz Kudłak, Pigany
 23. ECOMPLEX Producent rolet zewnętrznych oraz moskitier, Bartosz Stysiał, Czerce
 24. Sanitex Sp. Z o.o., Rafał Wojtas, Tryńcza
 25. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Przyjazny Duch II”, Elżbieta Kasper, Sieniawa
 26. Kancelaria Notarialna, Marcin Jakub Raba, Przeworsk
 27. Agro-Mal Jan Pokrywka i Wspólnicy, Sieniawa
 28. Gabinet kosmetyczny AVANTI , Justyna Radawiec-Gazda, Sieniawa
 29. Synchronik, Tomasz Krupa, Rzeszów
 30. sportrecoverypl
 31. Firma Remontowo – Budowlana “PIOTROWSKI” Paweł Piotrowski, Piwoda
 32. Usługi gastronomiczne, Daniel Czyż, Sieniawa

 

 

Skip to content