Aktualności

Koncert kolęd i pastorałek

W niedzielę, 2 lutego w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sieniawie rozbrzmiewały tradycyjne polskie kolędy i piękne mało znane pastorałki.

Na zakończenie tradycyjnego czasu kolędowania sieniawskiej świątyni odbył się koncert kolęd. Spotkanie z kolędą rozpoczął występ grupy śpiewaczej Piganeczki, która przy akompaniamencie Leonarda Wermińskiego zaprezentowała piękne, mało znane pastorałki.

Następnie wystąpili uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Przeworsku. Koncert “Kolędy i pastorałki na nowo” młodzież przygotowała pod kierunkiem opiekunów: dyrektor szkoły Magdaleny Siwej-Kujawy i nauczyciela Grzegorza Haśko. Publiczność usłyszała najbardziej znane polskie kolędy i pastorałki w nowoczesnych aranżacjach. Warto dodać, że kolędy, które muzycy wykonali podczas koncertu w Sieniawie znalazły się na wydanej przez nich w grudniu ubiegłego roku płycie. Młodzi artyści urzekli sieniawską publiczność talentem muzycznym i wokalnym, profesjonalizmem i nowymi aranżacjami. Było naprawdę pięknie. Dziękujemy!

Na zakończenie artystom za piękne występy podziękował zastępca burmistrza Janusz Świt, który podkreślił, że chyba w żadnym innym kraju nie pielęgnuje zwyczaju kolędowania w takim wymiarze, jak właśnie w Polsce i pogratulował pięknego koncertu.

Skip to content