Aktualności

Haftowanie, bibułkarstwo i quilling, czyli rękodzieło pani Haliny

O tym, że w naszej gminie nie brakuje ludzi z pasją nie musimy nikogo przekonywać. Coraz chętniej chwalą się oni swoim rękodziełem, niejednokrotnie bardzo wymagającym i pracochłonnym.

Pani Halina Mróz z Czerc od ponad 30 lat zajmuje się haftowaniem. Na swoje hobby poświęciła wiele godzin, zużyła wiele kolorowych nici, ale efekt jej prac robi ogromne wrażenie. Piękne „malowane” muliną obrazy oraz dopracowane serwety i obrusy  w oryginalne, często autorskie wzory sprawiają, że trudno się nie zachwycić. Pani Halina zajmuje się również bibułkarstwem. Z kolorowej krepiny i bibuły tworzy piękne kompozycje kwiatowe. Jej specjalnością są kwiaty o płatkach, które z obu stron mają inne kolory. Swoje kwiaty pani Halina wykorzystuje również do dekoracji innych własnoręcznie wytwarzanych przedmiotów m.in. ozdabiają one palmy wielkanocne. Ale to nie koniec talentów pani Haliny. Oprócz tego, że jest mistrzynią w haftowaniu i bibułkarstwie, to nie obce są jej nowe techniki dekoracyjne, warto choćby wspomnieć tzw. quilling. To technika, w której wąskie paski papieru zwija się w kształt spirali, odpowiednio formuje i nakleja na przygotowaną do zdobienia powierzchnię. Niewątpliwie jest to zajęcie pracochłonne, ale efekt gwarantowany – „quilingowe” bombki choinkowe czy wielkanocne pisanki robią wrażenie.

Skip to content