Aktualności

Ferie zimowe w centrum kultury

Wszystko co dobre, zazwyczaj kończy się dosyć szybko. I tak minęły nam dwa tygodnie ferii zimowych, podczas których centrum kultury przygotowało zajęcia warsztatowe dla zainteresowanych oraz filmy animowane i spektakle teatralne dla wszystkich chętnych dzieci.
Nasze spotkania rozpoczęliśmy od warsztatów chemicznych, podczas których dzieci wzięły udział w ciekawych, ale prostych i bezpiecznych eksperymentach. Wykorzystując dostępne na co dzień w kuchni środki i produkty dzieci m.in. dowiedziały się jak zmienić kolor soku z czerwonej kapusty, robiły wieżę gęstości, ogród chemiczny czy dżina w butelce. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty pani Sylwii Janczalik.
Kolejne spotkanie to warsztaty artystyczne i technika scrapbooking’u. Tym razem wykorzystaliśmy scrapbooking do stworzenia pudełeczek, które dzieci samodzielnie ozdobiły. Starsze dzieci natomiast odwiedziły zaprzyjaźniony punkt ksero, gdzie dowiedziały się jak powstają małe formy poligraficzne. Zobaczyły jak powstaje projekt i jego druk, czy jak dział laser do sklejki, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe breloczki zaprojektowane specjalnie dla uczestników warsztatów i wydrukowane na nowoczesnej drukarce uv. Było naprawdę ciekawie. Dziękujemy Kropla druk za zaproszenie. Następne spotkania to warsztaty , na których wykorzystaliśmy technikę diamond painting, czyli haft diamentowy – technikę polegającą na tworzeniu obrazu przy pomocy aplikatora oraz małych diamencików. To wymagające skupienia i cierpliwości zajęcie, ale relaksujące , a ostateczny efekt daje wiele satysfakcji, bo karteczki wyszły naprawdę urocze.
Ostatnie warsztaty inspirowane były zbliżającymi się walentynkami. Na przygotowanych wcześniej podkładach dzieci odrysowały szablon serca, które następnie wyklejały pociętymi na kawałki starymi płytami dvd. Ostatecznie wyszły nam połyskujące serduszka, która mamy nadzieję, ucieszą obdarowaną osobę.
Oprócz zajęć zorganizowanych centrum kultury przygotowało czwartkowe spotkania z filmem i teatrem. W godzinach przedpołudniowych w sali widowiskowej Wszystkie chętne dzieci mogły obejrzeć filmy animowane, a popołudniu wziąć udział w interaktywnych przedstawieniach teatralnych. W magiczny świat teatru zabrali nas aktorzy Studia Teatralnego Krak-Art, włączając do swoich przedstawień o zaczarowanym młynki Aladynie najmłodszych widzów, którzy chętnie skorzystali z zaproszenia.

Skip to content