Aktualności

Ferie 2023

Wszystko co dobre, szybko się kończy – również tak długo wyczekiwane  przez najmłodszych ferie już za nami. Pomimo tego, że zima (jak to zima, kapryśna ostatnio) znowu nas zaskoczyła i przeniosła się w inne regiony, my po raz kolejny zaprosiliśmy do centrum kultury chętne dzieci, aby wspólnie, aktywnie spędzić wolny czas.

Nasze spotkania rozpoczęliśmy w przededniu ważnego święta – Dnia Babci i Dziadka. I to właśnie z myślą o naszych ukochanych seniorach na pierwszym spotkaniu powstały piękne kalendarze, które dzieci ozdobiły według własnego uznania. Zajęcia poprowadziły panie z zaprzyjaźnionego punktu ksero.

Czasami każdy z nas ma nieodpartą ochotę na słodkie co nieco. My też tak mamy, dlatego w nie mogło zabraknąć warsztatów kulinarnych, podczas których zrobiliśmy deser. W naszej kuchni zapachniało domową szarlotką, tym razem w wersji do słoiczka. Dzieci samodzielnie wykonały kruche ciasto (oczywiście pod czujnym okiem dorosłych) oraz jabłka z dodatkiem cynamonu, rodzynek i miodu. Sprawdzony przepis, do tego chętni i zdolni młodzi cukiernicy – to musiało się udać. Było smacznie.

Baśnie, bajki, bajeczki. Chyba wszyscy znamy i pamiętamy te magiczne historie.

Na kolejnych zajęciach przypomnieliśmy sobie kilka znanych tekstów. Poznaliśmy też nowe historie, nawiązujące do znanych bajek, ale w których, jak się okazuje nic nie jest oczywiste. Bo wygląda na to, że księżniczki zamiast “tak” mówią “nie”, książę to nie prawdziwy książę tylko …… zaczarowana żaba, a wilk ma problemy ze szczęką i nie może nikogo zjeść. Bajeczki z którymi pracowaliśmy wzbogacone zostały o rozszerzoną rzeczywistość, tj. aplikację będącą uzupełnieniem do książki.

Co prawda do Walentynek jeszcze chwila, ale uczestnicy naszych zajęć już dziś przygotowali urocze “serduszkowe” dekoracje. W ruch poszły nożyczki, kleje i kolorowy papier. Dzieci włożyły dużo serca w pracę (jak zawsze zresztą) , bo robiły to z myślą o Walentynce. Tym miłym akcentem zakończyliśmy nasze feryjne spotkania. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział – miło było się z Wami spotkać.

                            

Skip to content