Aktualności

Dzień Języka Ojczystego – konkurs

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z terenu miasta i gminy Sieniawa do udziału w konkursie literackim lub plastycznym.

Do konkursu literackiego należy zgłosić krótką notkę w formie kartki z pamiętnika (maksymalnie 1 strona A4, Times New Roman, rozmiar czcionki 12) opisującą dzień z życia współczesnego ucznia. W tekście nie mogą się pojawić skrótowce, słowa zapożyczone z języków obcych, kolokwializmy.

W ramach konkursu plastycznego należy wykonać plakat w rozmiarze od A3 wykonany w dowolnej technice płaskiej, który promował będzie język polski.

Prace należy składać do 12 marca 2021 r. do Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Regulamin oraz karta zgłoszeń udostępnione są na stronie www.cksirsokol.sieniawa.pl . Szczegółów udzielają pracownicy CKSiR “Sokół” w Sieniawie – tel. 16 648 81 14 lub pisać: cksirsokol@sieniawa.pl

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Nawiązuje do tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce w Bangladeszu, kiedy to w trakcie pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Obchody tego święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję oraz ochronę różnorodności językowej.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

Skip to content