Aktualności

Dzień Dziecka na sportowo

5 czerwca na Stadionie Miejskim w Sieniawie odbyła się XII Spartakiada dzieci i młodzieży szkolnej. Organizowana od 2007 r. z okazji Dnia Dziecka impreza sportowa wróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i wywołała wiele pozytywnych emocji wśród uczestników.

Po uroczystym otwarciu zawodów przez Burmistrza Adama Wosia, który życzył uczestnikom spartakiady dużo dobrej zabawy i rywalizacji w duchu fair play, dzieci przystąpiły do udziału w konkurencjach sportowych. Nie zabrakło biegów na czas, konkurencji sprawnościowych z piłką czy rzutów do kosza, a dla najmłodszych zabaw z piłką, przeciągania liny, skoków w workach i innych. Chętnych do udziału w konkurencjach nie brakowało.

Ale same zawody sportowe to nie wszystko. Dodatkową atrakcją dla dzieci były dmuchane place zabaw, do których ustawiały się długie kolejki. Jednak najwięcej emocji wzbudziła piana party – zabawa w pianie sprawiła dzieciom – i tym młodszym i tym starszym – wiele frajdy.

Dla wszystkich uczestników spartakiady przygotowano ciepły posiłek, napoje, owoce i lody.

Na zakończenie spartakiady burmistrz przekazał na ręce dyrektorów szkół pamiątkowe puchary za udział. Natomiast Dyrektor CKSiR „Sokół” w Sieniawie Piotr Majcher wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Dariuszem Majcher i Jackiem Michalskim ręczyli zwycięzcom medale.

To był naprawdę udany dzień. Dopisała pogoda, było aktywnie i wesoło. Dzieci, choć nieco zmęczone, ale z uśmiechem na twarzy opuszczały Stadion Miejski w Sieniawie.

                                        

Skip to content