Aktualności

Dożynki Miejsko-Gminne w Sieniawie

W niedzielę 3 września br. rolnicy z terenu Miasta i Gminy Sieniawa podziękowali za plony. W tym roku dożynki odbyły się w Sieniawie.
W uroczystym przemarszu pod przewodnictwem Dziewczęcej Orkiestry Szałamaistek i Mażoretek “Incanto” z Rzeszowa korowód dożynkowy udał się to miejscowej świątyni. Tu odbyła się uroczysta msza święta dziękczynna, której przewodniczył ks. Jan Grzywacz i podczas której poświęcone zostały dożynkowe wieńce. Po nabożeństwie korowód udał się na plac targowy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości dożynkowych. Rozpoczął ją koncert orkiestry i pokaz szałamaistek. Następnie miała miejsce część obrzędowa. Starostowie dożynek – Marta Chamik i Piotr Majcher – przekazali na ręce burmistrza Adama Wosia tradycyjny bochen chleba. Burmistrz podziękował rolnikom za trud ich pracy. Po okolicznościowych wystąpieniach miała miejsce prezentacja misternie wykonanych i pięknie udekorowanych wieńców dożynkowych przyniesionych przez delegacje dożynkowe wszystkich miejscowości naszej gminy.
Po prezentacji wieńców miała miejsce część artystyczna. Rozpoczął ją występ uczniów ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie. Następnie na scenie wystąpili lokalni artyści. Z repertuarem piosenek zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich z Czerc i z Dobrej, którym akompaniowała Martyna Nagórny, Kurde Babki i Babeczki z Czrwonej Woli z Przemkiem Mrozem oraz Zespół Piganeczki. Członkinie stowarzyszenia “Aktywni w Sieniawie” zaprezentowały program kabaretowy pt. “Praca szuka człowieka”, a koło gospodyń z Wylewy przedstawienie kabaretowe “W kupie siła”. Następnie uczestników dożynek bawiły zespoły Cebula Band i Mamma Mia. Tribute to ABBA.

                                                        

Skip to content