Aktualności

Dożynki Gminne w Czercach

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. To święto radości i zadowolenia z zebranych plonów będące podsumowaniem efektów ciężkiej pracy ludzi pracujących na roli.

W niedzielę 29 sierpnia w Czercach odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej pod przewodnictwem rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu ks. Konrada Dyrdy. W trakcie nabożeństwa poświęcony został chleb oraz wieńce dożynkowe. Następnie barwny korowód dożynkowy udał się na plac przy OSP. Tam odbyła się dalsza część uroczystości. A rozpoczął ją koncert zespołu Karczmarze.

Centralnym punktem uroczystości była ceremonia przekazania chleba wypieczonego z mąki z tegorocznych zbiorów gospodarzowi dożynek Burmistrzowi Adamowi Wosiowi przez starostów dożynek, których honory pełnili Dorota Pyrczak i Jerzy Dziki. Tradycyjnie starostowie podzielili chlebem uczestników dożynek.

Następnie zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe z sześciu miejscowości naszej gminy wykonane przez członków KGW Czerc, Dobrej, Dybkowa, Rudki, Wylewy i stowarzyszenia z Sieniawy. Wieńczarze dumnie  zaprezentowali oryginalne i misternie wykonane wieńce. W tym roku mogliśmy podziwiać wieńce w kształcie korony, zegara, łodzi.

W dalszej części uroczystości nadszedł czas na przemówienia, które wygłosili Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś, Poseł na Sejm RP Mieczysław Kasprzak oraz starosta Pecovskey Novej Vsi Jaroslaw Dujawa.

Następnie na scenie pojawili się lokalni artyści. Gospodynie z Czerc przy akompaniamencie Martyny Nagórnej zaprezentowały repertuar piosenek dożynkowych. Młoda muzyczka przygrywała również podczas występu pań z koła gospodyń wiejskich w Dobrej. Z repertuarem piosenek „po nóżkę” wystąpiły Kurde Babki z Czerwonej Woli, którym akompaniował Przemysła Mróz. Na zakończenie na scenie zaprezentowały się przedstawicielki KGW w Wylewie – panie zaprezentowały scenkę kabaretową pt. „Wesołe jest życie emeryta”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Activ z Dobrej.

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznych dożynek.

Finansowo wsparli tegoroczne dożynki:

Finansowo wsparli tegoroczne dożynki:

Sponsor strategiczny: Texom Sp. z o.o., Kraków

Gran Tech, Wylewa

Nadleśnictwo Sieniawa

Drewnoland, Łukasz i Mateusz Socha

Zakład Usług Remontowo Budowlanych, Józef Kurko, Rudka

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sieniawie

Bank Spółdzielczy w Rzeszowie

Stare Miasto Park, Wierzawice

Zytex, Teofila i Janusz Szytek, Sieniawa

Usługi Ubezpieczeniowe, Diana i Krzysztof Świt, Sieniawa

Firma Ewmar, Ewa i Mariusz Świąder, Sieniawa

Dyonizy Bat

 

 

                                                                                                   

Skip to content