Aktualności

Dni Sieniawy 2019

20 i 21 lipca odbyły się Dni Sieniawy – największe wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Festiwal kolorów, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji czekało na uczestników corocznego święta naszego miasta – każdy znalazł coś dla siebie. 

Sobota w rytmie disco polo i punk rocka 

W sobotnie popołudnie sieniawską publiczność bawiły zespoły disco polo – Coco Jumbo i Lili. Na scenie pojawił się pochodzący z Sieniawy Bogusz Boczarski. A późnym wieczorem zagrała legenda muzyki rockowej – zespół KSU.

Aktywnie na stoisku Nadleśnictwa Sieniawa 

W niedzielę pracownicy Nadleśnictwa Sieniawa przygotowali dla uczestników Dni Sieniawy wiele atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano kącik z kolorowankami, ciekawostki o zwierzętach i zadania ruchowe. Dorośli mogli się sprawdzić w przerzynce drewna piłą “moja – twoja”. Dużym zainteresowanie wśród młodszych i starszych widów cieszyły się maszyny wykorzystywane do pracy w lesie. 

Turniej sołectw na wesoło

Już po raz piąty Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji “Sokół” w Sieniawie przy współpracy z MKS Sokół zorganizowało Turniej Sołectw. Tym razem udział w turnieju wzięły ekipy z Czerc, Dobrej, Dybkowa, Sieniawy i Wylewy, które rywalizowały w slalomie wózkiem, rzutach wolnych na bramkę , slalomie piłką prowadzoną grabiami oraz przerzynką drewna piłą. Najlepsi okazali się zawodnicy z Sieniawy. Kolejne medalowe miejsca zajęły drużyny z Dobrej i Czerc. Gościnnie udział w turnieju wzięła drużyna ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie. Zwycięzcy  otrzymali puchary, a wszystkie drużyny pamiątkowe dyplomy, upominki oraz wręczone przez posła Mieczysława Kasprzaka grawerowane tabliczki. 

Wesoły Lud z Chicago

Na scenie zaprezentował się Zespół Polskich Tańców Ludowych Wesoły Lud z Chicago. Młodzi polonusi zaprezentowali m.in. polkę warszawską, suitę tańców krakowskich i polkę chicagowską.

Sokoły Roku 

Po raz siódmy podczas Dni Sieniawy burmistrz wręczył “Sokoły Roku” – nagrody uznaniowe dla osób kreujących pozytywny wizerunek miasta i gminy. W tym roku otrzymali je – lokalny przedsiębiorca i prezes Stowarzyszenia MKS Sokół – Wincenty Suszyło, sołtys wsi Dobra – Jerzy Dejnowiec oraz piłkarz MKS Sokół – Sebastian Brocki. 

2 plus 1 plus Bednarek

Wieczorem na scenie pojawiły się znane i lubiane zespoły polskiej muzyki. Legenda polskiej muzyki rozrywkowej zespół 2 plus 1 przypomniał swoje największe przeboje. Żywiołowy i pełen energii koncert Kamila Bednarka zgromadził na stadionie w Sieniawie liczną publiczność.

Święto miasta zakończył widowiskowy pokaz “Magia ognia” w wykonaniu tancerzy ognia AzisLight oraz efektowny pokaz sztucznych ogni. 

Podajemy numery wylosowanych cegiełek, które nie zostały odebrane: 2287, 2176, 2294, 2308, 2110, 2152, 2222, 2206, 2252, 2249, 2235, 2153, 2315, 2187, 2299. Po odbiór upominków zapraszamy co CKSiR “Sokół: w Sieniawie do dnia 2 sierpnia 2019 r.

Skip to content