Aktualności

AVE MARIA

Już 3 czerwca br., o godz. 19.00 w sali widowiskowej centrum kultury odbędzie się koncert AVE MARIA w rocznicę pobytu Jana Pawła II na Podkarpaciu wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej “Nicolaus” z Kraczkowej.
Bilety w cenie 80 zł. do nabycia w centrum kultury – tel. 16 648 81 14. Zapraszamy!

NICOLAUS należy do najlepszych chórów i orkiestr amatorskich w Polsce, znany i ceniony w świecie artystycznym i przez publiczność. Od lat są artystycznymi ambasadorami Podkarpacia, swoimi występami udowadniają, że z talentem i muzyką można wyruszyć z niewielkiej Kraczkowej w wielki świat artystyczny i całkiem spokojnie go „podbić”.

Zespól ten można śmiało określić jako muzyczny fenomen. Wybrali muzykę sakralną jako repertuar – jeden z najtrudniejszych i niezwykle wymagający zarówno dla wykonawców, jak odbiorców. Dzięki pomysłowi dyrygenta Zdzisława Magonia i proboszcza ks. Mieczysława Biziora z Kraczkowej z czasem NICOLAUS stał się  wręcz instytucją muzyczną. Zaczęło się wszystko w 2004 r. od kolęd i pastorałek, późniejsze utworzenie orkiestry i w rezultacie w kwietniu 2006 r. w sali balowej zamku w Łańcucie w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II wykonali wspólnie koncert. Stał się on początkiem kariery Chóru i Orkiestry Kameralnej NICOLAUS i całego cyklu poświęconego naszemu Wielkiemu Rodakowi.  Dowodem na wysoką jakość ich muzyki i śpiewu stała się choćby  nominacja do nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2012. Ma on także na swoim koncie 8 wydanych płyt.

Zespół w swej historii ma dziesiątki, wydarzeń, nagrań i niezapomnianych koncertów wykonanych w kraju i poza jego granicami min. w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie, Bazylice św. Ambrożego w Mediolanie, w Salzburskiej Katedrze, w Lourds, La Salette w Grocie Michała Archanioła na Górze Gargano i w Bazylice św. Mikołaja w Barii. Przyjaźń JE Abpa Mieczysława Mokrzyckiego dla zespołu sprawiła, że Nicolaus uczestniczył muzycznie we wszystkich ważnych wydarzeniach Kościoła Katolickiego na Ukrainie.

Piękne, niepowtarzalne, nastrojowe aranżacje wybranych na ten koncert utworów, pozwolą słuchaczom spędzić niezapomniany wieczór.

ZAPRASZAMY.

Skip to content