Aktualności

Kulturka na wyjeździe – działo się w Dobrej i w Rudce

Wakacje to dla nas czas intensywnej pracy. Pomimo tego w tym roku nie ograniczyliśmy naszych działań z dziećmi tylko do zajęć w Sieniawie. Postanowiliśmy zaangażować do współpracy i wspólnej zabawy dzieci z Dobrej i z Rudki. Co prawda spotkaliśmy się tylko dwa razy, ale był to czas wykorzystany bardzo aktywnie.

Pierwszą propozycją dla dzieci były zajęcia artystyczne, a dokładniej String Art. Wystarczyły odpowiednio przygotowane deseczki, szablony, młotki, gwoździki i nitki oraz szczypta chęci, odrobina cierpliwości i uwagi i trochę talentu. W taki sposób powstały piękne obrazki nitka malowane.

Wiemy, że dzieci lubią zajęcia kulinarne i tym razem zaproponowaliśmy im przygotowanie czegoś na słodko. W Dobrej razem z uczestnikami naszych zajęć upiekliśmy muffinki według sprawdzonego przepisu. Kiedy nasze babeczki się piekły, my nie próżnowaliśmy – ten czas wykorzystaliśmy do zrobienia kolorowych pudełeczek. Było aktywnie i smacznie, bo muffinki wyszły wyborne. Wart dodać, że w zajęciach w Dobrej udział wzięły nie tylko dzieci z tej miejscowości, ale również dzieci z Ukrainy, które w tym czasie mieszkały w pomarańczowym domu.

Natomiast w Rudce zaproponowaliśmy dzieciom zrobienie deseru w słoiczkach, a dokładniej sernika na zimno z owocami. Najpierw przygotowaliśmy spód do sernika z ciasteczek. Kiedy słoiczki chłodziły się w lodówce zrobiliśmy serową masę, którą następnie wyłożyliśmy na ciasteczkowy podkład i ozdobiliśmy owocami. Serniczek – palce lizać.

 

                              

Skip to content